2. nedelja med letom (leto C), 16. januarja 2022
»Tako je Jezus v galilejski Kani naredil prvo od znamenj in razodel svoje veličastvo.« (Jn 2,11)
1. BERILO
Veselje ženina nad nevesto
Berilo iz knjige preroka Izaija (Iz 62,1-5)
Zaradi hčere síonske ne bom mólčal, zaradi hčere jeruzalemske ne bom miroval, dokler ne vzide kakor svit njena pravičnost in ne zagori kakor plamenica njeno odrešenje. Narodi bodo videli tvojo pravičnost, vsi kralji tvojo slavo. Dali ti bodo novo ime, ki ga bodo določila Gospodova usta. Čudovita krona boš v Gospodovi roki, kraljevski venec v roki svojega Boga. Ne bodo ti več rekli Zapuščena, tvoji deželi ne bodo več rekli Osamljena, temveč te bodo imenovali ›Pri njej je moja radost‹ in tvojo deželo Omožena. Kajti Gospod bo imel veselje nad teboj in tvoja dežela bo imela moža. Kajti kakor se mladenič poročí z devico, tako se bo tvoj graditelj poróčil s teboj; kakor se ženin veselí neveste, tako se tebe veselí tvoj Bog.
PSALM 96
Odpev: »Pripovedujte med narodi o Gospodovih čudovitih delih!«
Ps 96,1-3.7-10
Pojte Gospodu novo pesem,
poj Gospodu, vsa zemlja!
Pojte Gospodu, njegovo ime slavite.
Odpev: »Pripovedujte med narodi o Gospodovih čudovitih delih!«
Oznanjujte dan za dnem njegovo odrešenje!
Pripovedujte med narodi o njegovi slavi,
med vsemi ljudstvi o njegovih čudovitih delih!
Odpev: »Pripovedujte med narodi o Gospodovih čudovitih delih!«
Priznajte Gospodu, vsi rodovi,
priznajte Gospodu moč in slavo,
priznajte Gospodu slavo njegovega imena!
Odpev: »Pripovedujte med narodi o Gospodovih čudovitih delih!«
Pádite na kolena pred Gospodom v svetem okrasju!
Trepetaj pred njim, vsa zemlja,
govorite med narodi: »Gospod kraljuje!
Odpev: »Pripovedujte med narodi o Gospodovih čudovitih delih!«
2. BERILO
V istem Duhu imamo različne darove
Berilo iz 1. pisma apostola Pavla Korinčanom (1 Kor 12,4-11)
Bratje in sestre, različni so duhovni darovi, Duh pa je isti. Različne so službe, Gospod pa je isti. Različna so dela, isti pa je Bog, ki dela vse v vseh. Vsakomur se daje razodetje Duha v korist vseh. Enemu je po Duhu dana beseda modrosti, drugemu v skladu z istim Duhom beseda spoznanja. Drugemu vera po istem Duhu, drugemu po istem Duhu milostni darovi ozdravljanja, drugemu delovanje čudežnih moči, drugemu prerokovanje, drugemu razločevanja duhov, drugemu raznovrstni jeziki, drugemu razlaganje jezikov. Vse to pa uresničuje en in isti Duh, ki deli vsakemu posebej, kakor hoče.
Aleluja
Aleluja. Bog nas je poklical po evangeliju, da bi prišli do slave našega Gospoda Jezusa Kristusa. Aleluja.
EVANGELIJ
Jezusov prvi čudež
Iz svetega evangelija po Janezu (Jn 2,1-11)
Tisti čas je bila svatba v Kani Galilejski in Jezusova mati je bila tam. Na svatbo so bili povabljeni tudi Jezus in njegovi učenci. Ko je vino pošlo, je rekla Jezusu njegova mati: »Vina nimajo.« In Jezus ji je dejal: »Kaj hočeš od mene, žena? Moja ura še ni prišla.« Njegova mati je rekla strežnikom: »Kar koli vam reče, storite.« Tam pa je stalo šest kamnitih vrčev, pripravljenih za judovsko očiščevanje; držali so po dve ali tri mere. Jezus jim je rekel: »Napolnite vrče z vodo!« In napolnili so jih do vrha. Nato jim je rekel: »Zajemite zdaj in nesite starešini!« In nesli so mu. Ko je starešina pokusil vodo, ki je postala vino, in ni vedel, od kod je, strežniki, ki so zajeli vodo, pa so vedeli –, je poklical ženina in mu rekel: »Vsakdo postreže najprej z dobrim vinom, in ko se ljudje napijejo, s slabšim; ti pa si dobro vino prihranil do zdaj.« Tako je Jezus v galilejski Kani naredil prvo od znamenj in razodel svoje veličastvo in njegovi učenci so verovali vanj.
Misli Benedikta XVI. ob Božji besedi 2. nedelje med letom
»Vina nimajo!« je rekla Marija in s tem prosila Jezusa, da bi se lahko poročno slavje nadaljevalo, kakor je treba, kajti ‘povabljeni na svatbo se ne morejo postiti, dokler je ženin med njimi’ (prim. Mr 2,19). Zatem je Jezusova Mati šla k služabnikom ter jim naročila: ‘Kar vam bo rekel storite’ (prim. Jn 2, 1-5). To Marijino posredovanje je omogočilo ‘dobro vino’, ki je naznanilo nove zaveze med božjo vsemogočnostjo ter med sicer ubogim, a razpoložljivim človeškim srcem.
To znamenje, ki ga je Jezus storil, je izhodišče za različna razmišljanja. Eno od teh je o zakonu. Kriza je torej prehod k rasti. S tega vidika lahko beremo pripoved o svatbi v Kani (Jn 2,1-11). Devica Marija je opazila, da mladoporočenca ‘nimata več vina’ ter to rekla Jezusu. Ob tem pomanjkanju vina pomislimo na trenutke, ko v življenju zakonskega para ni več ljubezni, ni več veselja ter naenkrat upade navdušenje za zakonsko življenje. Potem, ko je Jezus spremenil vodo v vino, vsi hvalijo ženina, ker je, kakor pravijo, ohranil vse do tega trenutka ‘dobro vino’. To seveda pomeni, da je bilo Jezusovo vino boljše, kot prejšnje. Vemo, da je to ‘dobro vino’ znamenje zaveze, svatbe nove zaveze, ki jo je Jezus prišel sklenit s človeštvom. Ravno zato, ker vsak krščanski zakrament svetega zakona izhaja iz te zaveze, pa naj se uresničuje še na tako beden ali opotekajoč način, lahko z neko mero ponižnosti najde pogum, da zaprosi za pomoč Gospoda. Ko se namreč par v težavah ali celo tisti, ki se je že ločil, zaupa Mariji in se obrne na Njega, ki je iz obeh napravil ‘eno meso’, je lahko popolnoma prepričan, da bo ta kriza z Gospodovo pomočjo prešla v rast in bo ljubezen iz tega izšla prečiščena, bolj zrela in utrjena. To pa lahko stori samo Bog, ki pa se hoče posluževati svojih učencev kot vrednih sodelavcev, ki se približajo parom, jih poslušajo ter jim pomagajo ponovno odkriti skriti zaklad zakona, torej tiste žerjavice, ki je še ostala pod pepelom. On je torej, ki bo poživil, da bo plamen ponovno zažarel, seveda ne na isti način, kot med zaljubljenostjo, temveč na močnejši in globlji način, vendar ta isti plamen.
Benedikt XVI. je ob istem odlomku spregovoril tudi o Mariji, ženi vere. »’Blagor ti, ki si verovala’, ji pravi Elizabeta (prim. Lk 1,45). Magnifikat – nekakšen portret njene duše – je ves stkan iz niti Svetega pisma, iz niti Božje Besede. Tako je vidno, da je v Božji Besedi Marija zares doma. Govori in misli z Božjo Besedo. Božja Beseda postane njena beseda, in njena beseda prihaja od Božje Besede.
Kako bi moglo biti drugače? Kot verujoča v veri misli z Božjimi mislimi, hoče z Božjo voljo, zato more biti ljubeča. To slutimo ob tihih dejanjih, o katerih nam govorijo poročila o Jezusovem otroštvu iz evangelija. To vidimo v rahločutnosti, s katero v Kani Galilejski zazna stisko ženina in neveste ter jo zaupa Jezusu. To vidimo v ponižnosti, s katero sprejema zavrnitev v času Jezusovega javnega življenja. Saj ve, da mora Sin zdaj ustanoviti novo družino in da bo materina ura spet prišla šele v trenutku križa, ki je seveda resnična Jezusova ura (prim. Jn 2,4; 13,1).
Vir: hozana.si, foto: Unsplash, obj.: M. B.
OZNANILA
Godovi ta teden: jutri Anton (Zvonko), puščavnik, opat, v torek Marjeta Ogrska, kneginja, dominikanka, v četrtek Fabijan, papež, mučenec in Sebastijan (Boštjan), mučenec, v petek Agnes (Neža, Janja), devica, mučenka, v soboto Vincencij (Vinko), diakon, mučenec, nedelja je tretja med letom – nedelja Božje besede.
Svete maše med tednom bodo v ponedeljek, petek in v soboto ob 17h, v torek, sredo in v četrtek bo sv. maša darovana drugje.
Od 18. do 25. januarja bo pod geslom »Videli smo, da je vzšla njegova zvezda, in smo se mu prišli poklonit« (Mt 2,2) potekal teden molitve za edinost kristjanov. Izbrana glavna misel oznanja upanje, saj govori o luči, po kateri vsi hrepenimo, ko doživljamo temo preizkušenj in kriz. Zvezda na nebu nad Judejo, ki so jo ugledali modri z Vzhoda, je znamenje upanja. Vodila jih je k še večji luči, ki je Jezus, nova Luč, ki razsveteljuje vsakega človeka. V našo temo je vstopil s svojim učlovečenjem in še globlje s svojo velikonočno skrivnostjo. Poslanstvo Cerkve, nas kristjanov je danes v tem, da smo zvezda, ki razsvetljuje pot k Jezusu. Le tako bomo znamenje upanja in Božje navzočnosti.
Veroučna ura za vse veroukarje bo tudi ta teden pri nedeljski sveti maši.
Danes po maši boste lahko v zakristiji (ali v dvorani pod cerkvijo) po maši poravnali naročnino za DRUŽINO – 130 EUR in OGNJIŠČE – 35 EUR; če ste naročeni na oboje – 165 EUR. Komplet petih knjig redne zbirke Mohorjeve družbe v prednaročilu do konca februarja 51 EUR, samo Mohorjev koledar 20 EUR. Če kdo ne more kdo naročnine poravnati v enem znesku, naj pove in bomo počakali.
Marijanski koledarji so pošli, na razpolago je še Vincencijev koledar.
Tudi letos bo v Žireh potekal tečaj priprave na zakon in sicer 22., 23., 29. in 30. januarja, vsakokrat ob 19.00. Tečaj bo potekal po aplikaciji zoom. Prijave do 20. januarja sprejema Andrej Jemec, župnik v Žireh, na elektronski naslov:
andrej.jemec@rkc.si ali na telefon: 040 395 979.
Po namenu + Janeza Čadeža so darovali domači 140 EUR za venec, ki ne ovene. Bog povrni!
SVETE MAŠE
PO 17. 1. 17,00: + Slavka Bonča
TO 18. 1. Drugje: Po namenu
SR 19. 1. Drugje: + Martin Justin
ČE 20. 1. Drugje: + Franc Cankar
PE 21. 1. 17,00: + Jelka Malovrh roj. Božnar
SO 22. 1. 17,00: + Matjaž Likar
NE 23. 1. 8,00: ++ Hinko in mama Jelovčan
10,00: Za župljane
NEDELJA BOŽJE BESEDE 2022
Od branja do oznanjevanja, od bralca do pričevalca. NEDELJA BOŽJE BESEDE – Tretja navadna nedelja, 23. januarja 2022, je nedelja Božje besede. Nedeljo obhajamo sredi tedna krščanske edinosti. Tako želimo še posebej poudariti, da je Božja beseda, zapisana v Svetem pismu, eden izmed že obstoječih kamnov edinosti med vsemi krščenimi. 7-dnevna priprava na nedeljo Božje besede, združena z molitvijo za edinost, želi odpreti našega duha živi in učinkoviti Božji besedi, da nas bo združevala in vodila k istemu cilju. 7-dnevna priprava želi biti slovesni sprevod k nedelji Bože besede, da bi v duhu in tudi sicer postavili knjigo Svetega pisma na vzvišeno mesto v svetišču in v svojih družinah. Duhovna priprava želi vzvaloviti zavest o središčni vlogi Božje besede v življenju kristjana in spodbuditi, da bi se ta val širil do mej našega skupnega in osebnega življenja. Vsak dan znova, posebej pa na nedeljo, bomo prinesli v slovesnem sprevodu Sveto pismo in ga postavili na vzvišeni prostor, zato da se bomo zavedali, da je treba vsak dan postaviti Božjo besedo na osrednje mesto v življenju. 7-dnevna priprava želi biti čas milosti, ko bi ponovno ali pa čisto na novo odkrili izjemno moč Božje besede v sebi, poglobili vero v njeno vsemogočnost, izkusili njeno luč, tolažbo, veselje, njene vzpodbude. Duhovna priprava želi poudariti – tukaj je! Pred nami in med nami, da bi prišla v nas in postala naše središče. Tudi vsa ostala pripravljena gradiva, pričevanja, molitvene ure, duhovna srečanja nam bodo k temu zagotovo pomagala. Vse najdete na spletni strani Bibličnega gibanja. Člane bibličnih skupin pa prosimo, da spodbudite domače župnike in duhovnike, da župnije stopijo na to pot 7-dnevne priprave. Čeprav se ta priprava na prvi pogled prekriva z molitveno osmino za edinost kristjanov, je cilj poti isti. In to je pomembno. Priti na cilj in se tam srečati. Vabimo vas, da župnikom in duhovnikom pri pripravi tega tedna ponudite konkretno pomoč, tako da člani bibličnih skupin vsak večer sodelujejo pri sveti maši z branjem, da spodbudite družine, da poiščejo gradiva na spletni strani https://biblicnogibanje.si/nedelja-bozje-besede-2022/ in doma oblikujejo družinska bogoslužja Božje besede, tako da v župniji pripravite večer Božje besede v besedi in pesmi, da skupaj prisluhnete posnetim pričevanjem … Vse to in še več najdete na strani Bibličnega gibanja. Tretja navadna nedelja, 23. januarja 2022, je nedelja Božje besede. Nedeljo obhajamo sredi tedna krščanske edinosti. Tako želimo še posebej poudariti, da je Božja beseda, zapisana v Svetem pismu, eden izmed že obstoječih kamnov edinosti med vsemi krščenimi. 7-dnevna priprava na nedeljo Božje besede, združena z molitvijo za edinost, želi odpreti našega duha živi in učinkoviti Božji besedi, da nas bo združevala in vodila k istemu cilju. 7-dnevna priprava želi biti slovesni sprevod k nedelji Bože besede, da bi v duhu in tudi sicer postavili knjigo Svetega pisma na vzvišeno mesto v svetišču in v svojih družinah. Duhovna priprava želi vzvaloviti zavest o središčni vlogi Božje besede v življenju kristjana in spodbuditi, da bi se ta val širil do mej našega skupnega in osebnega življenja. Vsak dan znova, posebej pa na nedeljo, bomo prinesli v slovesnem sprevodu Sveto pismo in ga postavili na vzvišeni prostor, zato da se bomo zavedali, da je treba vsak dan postaviti Božjo besedo na osrednje mesto v življenju. 7-dnevna priprava želi biti čas milosti, ko bi ponovno ali pa čisto na novo odkrili izjemno moč Božje besede v sebi, poglobili vero v njeno vsemogočnost, izkusili njeno luč, tolažbo, veselje, njene vzpodbude. Duhovna priprava želi poudariti – tukaj je! Pred nami in med nami, da bi prišla v nas in postala naše središče. Tudi vsa ostala pripravljena gradiva, pričevanja, molitvene ure, duhovna srečanja nam bodo k temu zagotovo pomagala. Vse najdete na spletni strani Bibličnega gibanja. Člane bibličnih skupin pa prosimo, da spodbudite domače župnike in duhovnike, da župnije stopijo na to pot 7-dnevne priprave. Čeprav se ta priprava na prvi pogled prekriva z molitveno osmino za edinost kristjanov, je cilj poti isti. In to je pomembno. Priti na cilj in se tam srečati. Vabimo vas, da župnikom in duhovnikom pri pripravi tega tedna ponudite konkretno pomoč, tako da člani bibličnih skupin vsak večer sodelujejo pri sveti maši z branjem, da spodbudite družine, da poiščejo gradiva na spletni strani https://biblicnogibanje.si/nedelja-bozje-besede-2022/ in doma oblikujejo družinska bogoslužja Božje besede, tako da v župniji pripravite večer Božje besede v besedi in pesmi, da skupaj prisluhnete posnetim pričevanjem … Vse to in še več najdete na strani Bibličnega gibanja. Na spletni strani boste našli tudi knjižico, v kateri je oblikovana ta duhovna priprava. Za vsak dan je pripravljen uvod v sveto mašo, uvod v Božjo besedo in razlaga besede slovenskih eksegetov. Evangelist Luka sporoča, da je Jezus sam »odvijal« in »zavijal« zvitke Svetih knjig. Namen teh razlag je prav to. Da »odvijejo«, odstrejo skrivnosti in nam pomagajo, da se vanje »zavijejo« naša življenja. Poleg knjižice je tudi plakat, ki naj okrasi oglasne deske pred cerkvami in pastoralnimi domovi. Naša goreča in iskrena želja je, da ta 7-dnevna priprava po župnijah zaživi in prinese življenje. Naj jih razsvetli z novimi odtenki te čudovite nebeške Luči, ki je Beseda, ta pa je Oseba in se imenuje Jezus, ki je Kristus.
Nedelja Božje besede je praznik Svetega pisma, ki ga je papež Frančišek s pismom Odprl jim je um (Aperuit illis) leta 2019 razglasil za vso Cerkev in ga obhajamo v mesecu januarju na 3. nedeljo med letom. Nedeljo Božje besede bomo v Sloveniji, tokrat že tretjič na ravni vesoljne Cerkve, obhajali 23. januarja 2022 pod geslom: »Tudi ona dva sta pripovedovala, kaj se je zgodilo na poti in kako sta ga prepoznala po lomljenju kruha.« (Lk 24,35)
Geslo, ki je že tretje leto zapored vzeto iz odlomka o emavških učencih, predstavlja zadnjo in ključno stopnjo Jezusovega učenca. Če smo v letu 2021 skupaj z emavškima učencema »odprli oči in spoznali Gospoda« (Lk 24,31), smo tokrat vabljeni k oznanjevanju. To je Božja pedagogika, ki učenca vabi, da prestopi meje samozadostnosti individualizma in stopi v občestvo. Učenec je povabljen, da od poslušanja ali branja Božje besede stopi na pot oznanjevalca. Geslo prihajajoče nedelje Božje besedo bi tako lahko ubesedili tudi s sloganom: Od branja do oznanjevanja, od bralca do pričevalca.
GRADIVO ZA OBHAJANJE NEDELJE BOŽJE BESEDE
Zavod Biblično gibanje, ki koordinira obhajanje te nedelje, je v povezavi z različnimi skupinami in posamezniki v Cerkvi pripravil predloge za pripravo bogoslužja, sodelovanje pri nedeljski maši, katehetske in pridigarske osnutke ter različne video pripomočke (povezava).
PLAKAT in PISMO DUHOVNIKOM IN ČLANOM BIBLIČNIH SKUPIN
Plakat letošnje nedelje Božje besede in pismo duhovnikom in članom bibličnih skupin lahko snamete na spodnji povezavi:
KNJIŽICA: OD BRANJA DO OZNANJEVANJA, OD BRALCA DO PRIČEVALCA
Posebej izpostavljamo letošnjo novost, knjižico:
Prazniki v Svetem pismu, še posebej pomembnejši, so se pogosto praznovali sedem dni oz. so predpostavljali sedemdnevno pripravo. Pasho so Izraelci v preteklosti in še danes obhajali tako, da sedem dni jedo nekvašen kruh (2 Krn 35,17; Ezk 45,21). Na šotorski praznik Izraelci prav tako še danes sedem dni prebivajo v »šotorih«, kolibah (Neh 8,14; 3 Mz 23,42). Sedem je število polnosti, ki kaže na to, da omenjeni prazniki niso omejeni na
konkretne datume, temveč se razlivajo v resničnost konkretnega življenja skozi vse leto.
To je tudi namen knjižice, ki nas vabi k sedemdnevnemu praznovanju oz. pripravi na nedeljo Božje besede, na praznik Svetega pisma, ki tako ne bo samo »enkrat letno, ampak enkrat za celotno leto, saj je za nas nujno, da postanemo domači in tesno povezani s Svetim pismom in Vstalim« (Aperuit illis, 8).
PODCAST
RAZLIČNE OBLIKE BOGOSLUŽJA IN PREMIŠLJEVANJ S SVETIM PISMOM
NAGOVORI, KATEHEZE IN SVETOPISEMSKA HAGADA
- Nagovor (Gregor Bregar)
- Nagovor (Janez Kozinc)
- Svetopisemska Hagada: Posvet mladih Judinj pri modrih učiteljicah ali odpiranje oči na daljavo (Snežna Večko)
- Različne druge kateheze za otroke in odrasle (video)
SLAVJA BOŽJE BESEDE PO ŠKOFIJAH
V vsaki škofiji bodo potekala organizirana srečanja – slavja Božje besede:
Škofija Celje
23. 1. 2022 ob 10.00, sveta maša v cerkvi Sv. Martina, Velenje (škof msgr. dr. Maksimilijan Matjaž)
Škofija Koper
23. 1. 2022 ob 15.00, predavanje na škofijski gimnaziji
Gost: vikar dr. Alan Tedeško
Nadškofija Ljubljana
23. 1. 2022 ob 16.00, sveta maša v stolnici (nadškof msgr. Stanislav Zore)
Pogovor z akad. dr. Jožetom Krašovcem (pogovor bo vodila Jana Podjavoršek)
Nadškofija Maribor
26. 1. 2022 ob 20.00, pogovor in pričevanje v prostorih univerzitetne župnije Maribor
28. 1. 2022 ob 16.00, svetopisemski maraton s pripravniki na birmo (zoom in spletni prenos; birmanec.si)
Škofija Murska Sobota
Biblične in molitvene skupine bodo skupaj z duhovniki pripravile slavja Božje besede po župnijah
Škofija Novo mesto
23. 1. 2022 ob 15.00, Besedno bogoslužje s predavanjem v Baragovem zavodu v Šmihelu v Novem mestu
Gost: s. Meta Potočnik
Krška škofija
Odmev duše – s psalmi skozi leto 2022
VABILO Slovenske karitas
Pozdravljeni!
To splošno sporočilo in pismo je namenjeno vam in vsem v vaši župniji, ki zaupajo zdravstveni stroki in razmišljajo o cepljenju.
Cepljenje prvič, drugič ali tretjič tudi v primeru Omikrona ostaja najučinkovitejši ukrep za preprečevanja tragičnih smrti zbolelih in hudih posledic po bolezni COVID-19. Zato vas NIJZ in Ministrstvo za zdravje vabita k cepljenju. S cepljenjem varujemo sebe, pomagamo utrujenemu zdravstvenemu osebju in preprečujemo, da bi se zaradi bolniških zaustavile tudi druge nujne službe v zdravstvu in v drugih ključnih dejavnostih v državi.
Še posebej vabljeni k cepljenju v »Dnevih cepljenja« med 13. 1. in 15. 1. 2022, če sodite med tiste, ki jim to svetuje zdravstvena stroka.
Cepilni centri: http://www.gov.si/cepljenje-proti-covid-19. Za cepljenje naročanje ni potrebno.
Spoštovani!
Verjetno se vsi sprašujemo, kdaj bo konec epidemije? Strokovnjaki doma in po svetu o tem nimajo še dokončnega mnenja. Kar je razumljivo, saj se tako družba kot tudi stroka še vedno učimo. Naša odgovornost pa je, da na čim bolj varen način poskrbimo zase in za ljudi okoli nas, da ostanemo zdravi oz. da je potek naše bolezni čim bolj blag. K temu pripomore cepljenje. Zato je pomembno prvo, drugo ali tretje cepljenje, če nam omogoča, da bolezen blažje prebolimo ali se bolezni celo izognemo. Vse ostale poti so možne, vendar so bolj tvegane in prepuščene naključju. Tudi za družbo in zdravstvo so druge rešitve veliko breme.
Zelo je pomembna delujoča družba in aktivno življenje. Mlajši in starejši se cepimo tudi zato, da delujejo šole, bolnice, življenje v župniji, podjetja… Preprosto zato, ker je to praktično in nam omogoča, da smo lahko aktivni med ljudmi in da čim bolj normalno živimo, s čim manj omejitvami. Predvsem pa upoštevajmo navodilom stroke.
Nikar pa ne pozabimo na solidarnost v družbi. S cepljenjem in upoštevanjem preventivnih ukrepov ne glede na starost (pravilno nošenje maske, prezračevanje, primerna razdalja in higiena rok ter omejevanje druženja v času vzpenjajočih se valov) pripomoremo, da se bolnice ne polnijo, da je čim manj tragičnih smrti in težkih posledic. Pomagamo tudi utrujenemu zdravstvenemu osebju in preprečujemo, da bi se zaradi bolniških zaustavile tudi druge nujne službe v zdravstvu in v drugih ključnih dejavnostih.
Hvala vam, da ste v teh časih blizu ljudem v stiski in jim po svojih močeh pomagate ter s svojim zgledom spodbujate k uresničevanju navodil zdravstvene stroke, kot so upoštevanje preventivnih ukrepov, spodbuda k cepljenju in medsebojno pomoč.
Slovenska karitas