Tišina in odmaknjenost lahko pomagata, da bomo lažje zaslišali Božji glas.
FOTO: Vatican Media
Tudi ob omejenih stikih bi morali ljudje po besedah papeža Frančiška ostati občutljivi za stisko drugih. Tišina in odmaknjenost bi nam lahko pomagali, da bi lažje zaslišali Božji glas, obenem pa mora srce ostati odprto tudi za bližnjega, je papež po navedbah avstrijskega Kathpress dejal v rednem tedenskem video nagovoru, ki v obdobju epidemije koronavirusne bolezni nadomešča sredine splošne avdience.
Trenutni omejevalni ukrepi zaradi epidemije bi po papeževih besedah lahko pripomogli k temu, da bi »malce prečistili način, kako obhajamo božične praznike«, ter nas pripravili do tega, da bi bil božič letos bolj »verski, pristen in resničen praznik«. Tudi Marija in Jožef sta se ob Jezusovem rojstvu soočala s številnimi težavami, vendar so ju na njuni poti vodili in podpirali vera, upanje in ljubezen.
»Kdor moli, svetu nikoli ne obrne hrbta, temveč v svojo molitev sprejme veselje in bolečino, upanje in bridkosti človeštva,« je dejal papež. Notranja povezanost z Bogom molilce v samoti spremeni v »Božjo anteno« za svet. Ti vse izkušnje človeškega, šibkosti in grešnost, prinesejo pred Boga.
Kristjani bi morali prositi za vse ljudi, »tudi tiste, ki nam storijo kaj hudega«, je dejal papež. »Naloga vseh udov Cerkve je, da molijo in posredujejo za druge, in to je dolžnost vsakega, ki ima odgovorno vlogo: staršev, vzgojiteljev, duhovnikov in redovnih predstojnikov,« tako papež Frančišek. Na osebe, ki so nam zaupane, moramo gledati z očmi in srcem Boga, z njegovim nepremagljivim sočutjem in nežnostjo.