Spoštovani!
Vabim vas, da se vključite v verigo posredniške molitve za Evropo. Za molitveno verigo je opredeljenih osem namenov, skupina ali posameznik pa se odloči za enega od njih.
Potek in nameni molitve so podani v skupnem dokumentu, ki smo ga prevedli v slovenski jezik (glej prilogi) ali na https://intercession-network.com
Skupni nameni molitve za vse države so naslednji:
1) Molimo za zlom moči pandemije covid-19 z vsemi njenimi negativnimi učinki in proti kakršnim koli napadom na človekovo svobodo!
2) Molimo za novo izlitje Svetega Duha na vse, še posebej na mlade. Nova evangelizacija naših držav, številna spreobrnjenja k Gospodu Jezusu (prebujenje). Da zlomimo moč zlih ideologij, ki nas napadajo!
4) Molimo za ponovno evangelizacijo Cerkve!
6) Molimo za naše države in Evropo, da ostanejo in rastejo v svojem izvornem krščanskem značaju! Molimo proti vsakršni očitni ali prikriti islamizaciji naše celine in kakršnim koli slabim posledicam ilegalnih migracijskih valov!
7) Molimo, da bi v naših državah imeli vlade, ki spoštujejo krščansko dediščino in kulturo naših držav ter podpirajo naravno družino, varujejo življenje in branijo človeško življenje od spočetja naprej ter pomagajo Cerkvi pri njenem poslanstvu in ji zagotavljajo svobodo. Seveda je to politiko mogoče predstavljati verodostojno le, z integriteto in poštenostjo, v solidarnosti z revnimi in zatiranimi. Molimo za volitve v naših državah in za takšne vlade!
8) Molimo, da bi ljudje spoznali Resnico in naj se resnica širi prek medijev!
Kako se vključiti v molitev?
Vsi posamezniki, družine, skupnosti se lahko zavežejo k redni molitvi in postu za eno leto, od 1. februarja 2022 do 31. decembra 2022. Načini molitve in posta so prepuščeni vam! Prosimo vas le, da ste zavezi zvesti! Prosimo vas, da delate to, za kar ste se prijavili. Če se želite pridružiti, pošljite e-pošto na: join@intercession-network.com
Prosimo vas, da ob prijavi navedete ime skupnosti ali svoje osebno ime, če ste družina ali posameznik. Navedite tudi svoj kraj bivanja in državo ter molitveni namen (glej zgoraj naštete molitvene namene), za katere ste se odločili v tem letu moliti.
Za dodatna pojasnila lahko pišete na e-mail: djustinek@gmail.com
Pozdrav v Gospodu.
Darja Justinek, moderatorka CHARIS za Slovenijo
MREŽA POSREDNIŠKE MOLITVE ZA EVROPO
»Ta pobuda prihaja iz razumevanja enotnosti v CHARIS-u, na nacionalni ravni, iz različnih držav in od ljudi, ki čutimo isto potrebo, da opravljamo posredniško molitev za naše narode in smo v sozvočju s temi cilji. Menimo, da bo enotnost med narodi, ki skupaj molimo, izjemno plodna glede obljub našega Gospoda (glej Jn 17,21). Verjamemo, da je bila skupna molitvena pobuda, ki se je začela pred dvema letoma med Hrvaško in Madžarsko, od Gospoda, On jo je blagoslovil in dal priložnost, da se ji pridruži več vzhodnoevropskih narodov. Odprti smo tudi za druge narode, da se nam pridružijo.«
A) ZAKAJ JE POSREDNIŠKA MOLITEV POTREBNA?
Zaradi razmer v svetu in v Evropi:
A.1. – Covid kriza: Je ena največjih stisk, ki so prizadele človeštvo po drugi svetovni vojni in po padcu komunizma. Zaradi virusa je veliko trpljenja, izgubili smo veliko sorodnikov in prijateljev. Vidni so tudi negativni učinki na gospodarstvo in naše družbe. Številni naši bratje in sestre, v zvezi z virusnimi razmerami in drugimi globalnimi problemi – kot so podnebne spremembe in zdaj energetska kriza – menijo, da se v naših državah povečuje že tako širok nabor napadov na človekove pravice in svobodo.
A.2. – Liberalizem in odpadništvo: Sekularizacija zahodnega sveta zdaj ne le marginalizira krščansko vero in Cerkev, temveč jo agresivno napada! In ne samo Cerkev, temveč tudi naše družine in otroke z nasilnim prizadevanjem za nadaljnjo sekularizacijo. Primeri, kot sta propaganda za splav in ideologija LGBTQ+, so prodorni. Moliti moramo za spreobrnjenje Evrope in za vsako našo državo, za rešitev naših ljudi in zaustavitev teh brezbožnih nagnjenj! Boga moramo prositi, naj razkrije, kakšen je njegov načrt glede tega.
A.3. – Kriza v Cerkvi: Vedno manj katoličanov ima pogum pričati o resničnih in nespremenljivih poučevanjih in praksi Cerkve. Vse več je slabih kompromisov in izdaje razodete Resnice, ki je osnova resnične ljubezni in svobode. Zaradi svoje mlačnosti trpimo tudi pomanjkanje duhovniških poklicev in poklicanosti v posvečeno življenje. Tudi Cerkev trpi zaradi materialistične miselnosti. Cerkev bi morala izkoristiti izlitje Svetega Duha kot tok milosti, pričakovati več njegovih darov ter prositi za njegovo vodstvo.
A.4. – Največja težava ilegalnih migracij je v prikriti islamizaciji Evrope in zahodnega sveta. Gledano v preteklost, vzhodnoevropski narodi lahko pričajo, da z naraščajočim islamskim vplivom v naših družbah ni nikakršnih pozitivnih rezultatov. Islamizacija lahko odreže krščanske korenine naših držav (sprva s spodbujanjem multikulturnosti) in kasneje z ogrožanjem vsakodnevne prakse naše krščanske vere. Naši otroci se ne bi smeli bati napadov, ker vstopajo v cerkev! 2
A.5. – Potreba po dobrem političnem vodstvu: V naših državah potrebujemo vlade, ki spoštujejo krščansko dediščino in kulturo naših držav, ki podpirajo naravno družino, podpirajo življenje, branijo človeško življenje od spočetja do naravne smrti, pomagajo Cerkvi pri njenem poslanstvu in zagotavljajo svobodo Svete Matere Cerkve. Seveda je to politiko mogoče predstavljati verodostojno le, z integriteto in poštenostjo, v solidarnosti z revnimi in zatiranimi. Moliti želimo za volitve v naših državah in tako videti izvolitev tovrstnih vlad!
A.6. – Odgovornost medijev. Vpliv medijev je primerljiv z vladami, vendar delujejo preračunljivo in brez vsakršne odgovornosti. Jezus je resnica in resnica je napadana.
Poglejmo v zgodovino in se spomnimo Božje pomoči:
Obleganje Beograda (Nándorfehérvár), 1456: Beograd (Nándorfehérvár), tedaj ob madžarski meji, so oblegali otomanski Turki, krščanski branilci pa so bili maloštevilni in skoraj brez topništva ali orožja. Sveti Janez Kapistranski je stal s poveljnikom Jánosom Hunyadijem in jim pridigal o moči Jezusovega imena in jih učil moliti: »Kadar napredujete ali se umikate, nenehno kličite Jezusovo ime! Samo v tem imenu je odrešenje!” Beograd je bil obranjen in sultan Mehmet II., ki je pred tem osvojil Carigrad, se je umaknil.
Kőszeg (Kiseg), 1532: Slavna bitka združenih madžarsko-hrvaških sil. Kőszeg (Kiseg) je mestece, ki je v 16. stoletju stalo na poti osmanskega pohoda na Dunaj. Pod vodstvom Nikole Jurišića se je 700 oboroženih vojakov in meščanov Kőszega postavilo nasproti veliki otomanski vojski. Nekateri ocenjujejo, da je bilo okoli 140.000 otomanskih vojakov. Madžarsko-hrvaške sile in meščani Kőszega so molili k Bogu po posredovanju sv. Martina Tourskega. Osmani so se obrnili in pobegnili iz Kőszega, ko so videli človeka na črnem konju, ki je jurišal po zraku. Verjeli so, da se za krščanske sile bori Satan. Vemo pa, da nam je pomagal sveti Martin. Zmaga je preprečila Turkom, da bi takrat napadli Dunaj.
Lepanto, 1571: Slavna pomorska zmaga krščanskih sil, ki jih je zbral papež sv. Pij V., ki je pozval k sveti zvezi proti otomanskim Turkom. Papež sv. Pij V. je organiziral koalicijo sil Španije in manjših krščanskih kraljestev, republik in vojaških redov, da bi rešil krščanske postojanke na Cipru, zlasti beneško postojanko v Famagusti, ki pa se je po daljšem obleganju predala 1. avgusta, predno so odplule krščanske sile. 7. oktobra 1571 je ta koalicija južnoevropskih katoliških pomorskih držav, imenovana »Sveta zveza«, odplula iz Messine na Siciliji in se spopadla z močnim osmanskim ladjevjem v bitki pri Lepantu. Papež sv. Pij V. je vedel, da so krščanske sile v izrazito slabšem položaju, zato je pozval vso Evropo, naj moli rožni venec za zmago in vodil procesijo rožnega venca v Rimu.
Bitka za Varšavo, 1920: Varšavska bitka, znana tudi kot Čudež na Visli, je bila vrsta bitk, ki so privedle do odločilne poljske zmage leta 1920, v poljsko-sovjetski vojni. Poljska, ki je bila na robu popolnega poraza, je odbila in premagala sovjetsko Rdečo armado. Po poljski ofenzivi v Kijevu so sovjetske sile poleti 1920 izvedle uspešen protinapad, ki je prisilil poljsko vojsko, da se je v neredu umaknila proti zahodu. Zdelo se je, da so poljske sile na robu razpada in opazovalci so napovedovali odločilno sovjetsko zmago. Bitka pri Varšavi je potekala od 12. do 25. avgusta 1920, ko so se sile Rdeče armade pod poveljstvom Mihaila Tuhačevskega približale poljski prestolnici Varšavi in bližnji trdnjavi Modlin. Poljske sile, ki jim je poveljeval Józef Piłsudski, so 16. avgusta, izvedle protinapad z juga, zmotile sovražnikovo ofenzivo in prisilile ruske sile v neorganiziran umik proti vzhodu za reko Neman. Ocenjene ruske izgube so bile 10.000 ubitih, 500 pogrešanih, 30.000 ranjenih in 66.000 ujetih. Poljske sile so imele na svoji strani približno 4.500 ubitih, 10.000 pogrešanih in 22.000 ranjenih. Rdeča armada je bila poražena in pohabljena; Vladimir Lenin, boljševiški vodja, je to označil za “ogromen poraz” njegovih sil. V naslednjih mesecih je več poljskih zmag zagotovilo neodvisnost Poljske in pozneje istega leta pripeljalo do mirovne pogodbe s Sovjetsko zvezo, ki je varovala vzhodne meje poljske države do leta 1939.
Ludbreg, Hrvaška: Na severu Hrvaške je sredi 18. stoletja vladala kuga, ki je zajela večino mest in vasi. Vse se je ustavilo, potem ko se je hrvaški sabor zaobljubil, da bo zgradil kapelo, posvečeno Presveti Jezusovi krvi. Ludbreg je znan po cerkveno priznanem čudežu, ko se je vino med sveto mašo (1411) vidno(!) spremenilo v kri Jezusa Kristusa.
(Glej več zmag duhovnega boja v Dodatku, stran 8.)
Seveda imamo tudi veliko svetopisemskih primerov, kot sta spreobrnjenje Niniv (Jon 3,1-10) in padec Jerihe (Jos 6,1-21). Vemo tudi, da so pravila duhovnega bojevanja enaka danes. Gospod nas kliče, da skupaj molimo, da stojimo na zidovih Evrope, naših držav in mest…
Kaj je posredovanje?
Kot vidite, se Cerkev in svet danes soočata z več izzivi in ni več lahko biti kristjan, se spovedovati in živeti vero. Zato raste prepričanje, da je danes največja potreba moliti za Cerkev in svet. Posredniška molitev mora biti gonilna sila poslanstva Cerkve. Vsi kristjani so poklicani k molitvi in velika večina nas bi nedvomno morala posredovati veliko več kot to dejansko delamo. Gospod nam govori skozi dogodke sveta, spodbuja nas: »Bedite in molite« (Mt 26,41). Gospod želi, da znamo razlagati znamenja časa. Poklicani smo, da zgradimo zidove in stojimo v razpoki!
Katekizem Katoliške cerkve nas uči, da je »Posredovati, prositi v prid drugega je od Abrahama dalje lastno srcu, ki je uglašeno po božjem usmiljenju. V času Cerkve je krščanska priprošnja udeleženost pri Kristusovi priprošnji: je izraz občestva svetih. V priprošnji tisti, ki moli, ne ‘gleda nase, temveč raje na druge’ (prim. Flp 2,4), tako da celo moli za tiste, ki mu prizadevajo zlo.« (KKC – 2635)
V Evropi ni enotnega molitvenega delovanja. Kdo bo molil, če ne tisti, ki so doživeli krst v Svetem Duhu in poseben Božji poseg. Moliti pomeni tudi verjeti. Posredniška molitev bi morala biti temelj vseh naših dejanj, zlasti evangelizacije.
»Iskal sem med njimi človeka, ki bi pozidal zid in stal pred menoj na razpoki, v bran dežele, da je ne uničim. Pa ga nisem našel. Zato bom izlil svojo togoto nanje, v ognju svojega besa jih bom uničil. Njihovo ravnanje bom spravil na njihovo glavo, govori Gospod Bog.« To je izjava Gospoda Boga. – Ez 22, 30–31 (SSP3)
»Na tvoja obzidja, Jeruzalem, sem postavil stražarje, ves dan in vso noč, nikoli ne bodo umolknili. Vi, ki kličete v spomin Gospodu, ne mirujte. Ne dajte mu miru, dokler je ne vzpostavi, dokler hčere jeruzalemske ne napravi za hvalo na zemlji.« Iz 62, 6-7 (SSP3)
Rezultat »soglasne molitve« je bilo izlitje Svetega Duha na prvo Cerkev (Apd 1,14 in 4,24). Brez občestva posredništvo obrodi malo sadov. Soglasni moramo biti glede tega, za kaj prosimo in moliti skupaj.
B) KAKO MOLITI?
Vsi posamezniki, družine, skupnosti se lahko zavežejo k redni molitvi in postu za eno leto, od 1. februarja 2022 do 31. decembra 2022. Načini molitve in posta so prepuščeni vam! Prosimo vas le, da ste zavezi zvesti! Prosimo vas, da delate to, za kar ste se prijavili! Molitvene in postne daritve bodo navedeni na naši osrednji spletni strani. Če se želite pridružiti, pošljite e-pošto na: join@intercession-network.com
Prosimo vas, da navedete ime skupnosti ali svoje osebno ime, če ste družina ali posameznik. Navedite tudi svoj kraj bivanja in državo ter molitveni namen, ki ste se ga odločili v tem letu redno opravljati za naše skupne namere in za posebne namere vaše države.
Primeri posredniške molitve:
– Preroško posredništvo: Molitev, ki temelji na poslušanju, kaj nam Bog govori, kakšne namene polaga v naša srca in misli, in razločevanju, na kakšen način moliti. Temu sledi posredovanje.
– Jerihonska bdenje in molitveno delovanje: Jerihonsko bdenje je neprekinjena 24-urna 7-dnevna molitev za določen namen. Lahko se izvaja na enem mestu in ljudje prihajajo in odhajajo na mesto. Obstaja tudi možnost, da ljudje molijo določeno uro na določen dan kjerkoli. Pomembno je, da se moli 7 dni brez prestanka. Molitev navdihuje svetopisemski primer padca Jerihe v Stari zavezi. Jerihonski obhod se lahko izvede na enem molitvenem srečanju, pri čemer naredite 7 krogov na obredni način.
– Skupna molitvena srečanja: Srečanja posrednikov, ki v edinosti molijo za določene skupne namene. Lahko se organizira osebno ali preko spleta, glede na možnosti (na Hrvaškem organizirajo eno posredniško srečanje na mesec).
– Uporabiti je treba moč evharističnega češčenja!
– Molitvene verige in post (marijanske pobožnosti, zlasti posvetitev Marijinemu brezmadežnemu Srcu).
Osebna molitev
Pomembno je poudariti pomen osebne molitve posrednika. Če v svoji osebni molitvi nismo blizu Bogu, je zelo težko priti do preboja v molitvi in slišati, kakšna je Božja volja za naša molitvena srečanja.
Ko, kot posamezniki ali kot skupina, molimo za dogovorjene namene, se moramo zavedati, da s tem vstopamo v duhovni boj (Ef 6,12). Obleči moramo svoj duhovni oklep in moliti v moči Svetega Duha, da bodo naše molitve imele smisel. Pomeni, da se moramo biti pripravljeni za trenutek ustaviti in poslušati, kaj nam Sveti Duh govori in kam nas želi voditi v molitvi. Duhovni boj ne pomeni, da se k hudiču obračamo neposredno. Z njim se ne pogovarjamo. V imenu Jezusa Kristusa, prosimo Boga Očeta, da zlomi moč hudobnega na različnih področjih!
Ko sveti Pavel piše Efežanom o duhovnem oklepu, omenja le en njegov del. Tistega, ki se uporablja za napad – meč, to je Sveto pismo. Pri osvajanju nečesa za Božje kraljestvo je najučinkovitejše orodje Sveto pismo in uporaba odlomkov in molitev v njem.
Drugi zelo pomemben element je zaščita. Najboljša zaščita v duhovnem boju je biti v Božji milosti in moliti po Njegovi volji. Vendar moramo moliti tudi zaščitniške molitve. V njih prosimo za moč Svete Jezusove krvi, da zaščiti naše družine, skupine, skupnosti in lastnino. Obstaja seznam zaščitnih molitev, ki jih lahko delimo med seboj.
Kako organizirati?
– Mednarodna koordinacija prek EELCC (Eastern European Leader’s Coordination Council) sprejema odločitve o temeljnih vprašanjih, vključno z datumi skupnih molitvenih srečanj.
– Nacionalna koordinacija, posamezne skupnosti in posamezniki povezani v posredniško molitveno mrežo, ki molijo za skupne namene.
– Nacionalni koordinatorji in molitveno usposobljene ekipe ter organizacije, ki usklajujejo in spodbujajo ljudi.
– Tehnična služba, ki skrbi za različne tehnične vidike organizacije; spletna stran, spletne konference itd.
C) NAMENI 1. Skupni nameni za vse države:– Molimo za zlom moči pandemije covid-19 z vsemi njenimi negativnimi učinki in proti kakršnim koli napadom na človekovo svobodo! (Glej točko A.1.) – Molimo za novo izlitje Svetega Duha na vse, še posebej na mlade. Nova evangelizacija naših držav, številna spreobrnjenja k Gospodu Jezusu (prebujenje). Da zlomimo moč zlih ideologij, ki nas napadajo! (Glej točko A 2.) – Molimo za ponovno evangelizacijo Cerkve! (Glej točko A.3.) – Molimo za naše države in Evropo, da ostanejo in rastejo v svojem izvornem krščanskem značaju! Molimo proti vsakršni očitni ali prikriti islamizaciji naše celine in kakršnim koli slabim posledicam ilegalnih migracijskih valov! (Glej točko A.4.) – Molimo, da bi v naših državah imeli vlade, ki spoštujejo krščansko dediščino in kulturo naših držav ter podpirajo naravno družino, varujejo življenje in branijo človeško življenje od spočetja naprej ter pomagajo Cerkvi pri njenem poslanstvu in ji zagotavljajo svobodo. Seveda je to politiko mogoče predstavljati verodostojno le, z integriteto in poštenostjo, v solidarnosti z revnimi in zatiranimi. Molimo za volitve v naših državah in za takšne vlade! (Glej točko A.5.) – Molimo, da bi ljudje spoznali Resnico in naj se resnica širi prek medijev! (Glej točko A.6.) 2. Nameni posameznih držav:Vse tekoče lokalne situacije, na primer: potres, … (največ 3 nameni na državo):Posamezni molitveni nameni skupnosti, družin ali oseb (poslani na spletno stran) podpirajo naslednje cilje: elektronski naslov, preko katerega se lahko pridružite Mreži posredniške molitve za Evropo: join@intercession-network.com Prosimo, ne pozabite navesti imena skupnosti (ali svojega osebnega imena, če ste družina ali posameznik), vaše kraj bivanja in državo ter molitveni namen, ki ste se ga odločili redno opravljati v tem letu za naše skupne namene in posebne namene vaše države.Ta elektronski naslov pripada osrednji spletni strani, kamor lahko na primer pošiljate tudi osebne molitvene prošnje. Duhovniki, ki darujejo maše za te namene, ljudje, ki molijo rožni venec itd. Naslov osrednje spletne strani: https://intercession-network.com 7 Zaključne misliTa pobuda prihaja iz razumevanja enotnosti v CHARIS-u na nacionalni ravni, iz različnih držav in od ljudi, ki čutimo isto potrebo, da posredniško molimo za naše narode in smo v sozvočju s temi cilji. Menimo, da bo enotnost med narodi, ki skupaj molimo, izjemno plodna glede obljub našega Gospoda (glej Jn 17,21). Verjamemo, da je bila skupna molitvena pobuda, ki se je začela pred dvema letoma med Hrvaško in Madžarsko, od Gospoda, On jo je blagoslovil in dal priložnost, da se ji pridruži več vzhodnoevropskih narodov. Odprti smo tudi za druge narode, da se nam pridružijo.Vso slavo dajemo našemu Gospodu Bogu in molimo, da bi izlil svojo ljubezen in usmiljenje na tiste, ki bodo molili za naše države in za vso Evropo!Nacionalni koordinatorji CHARIS-a v Evropi:(imena /države)Lordan Ljubenkov, Damir Zukan – Hrvaška, nacionalna koordinatorja CHARISZoltán Végh – Madžarska, nacionalni koordinator CHARISAntoni Tompolski, Poljska, nacionalni koordinator CHARISDarja Justinek – Slovenija, nacionalna koordinatorka CHARIS 8 PRILOGAVeč zgodovinskih duhovnih zmag izven EvropeKolumbija, 1899: Zgodovina posvetitve sega v tisočdnevno vojno, ki je izbruhnila konec leta 1899 in je povzročila več kot 100.000 smrti. Med spopadom je nadškof Bogote Bernardo Herrera Restrepo pozval takratnega vodjo države, predsednika Joséja Maneula Marroquína, naj pozove Presveto Srce Jezusovo k združitvi države. Kolumbija je bila posvečena Presvetemu Srcu 22. junija 1902, na isti dan pa je bil položen temeljni kamen nove cerkve – Cerkve nacionalne zaobljube. Bazilika je bila dokončana čez približno 16 let, leta 1918. Pet mesecev po prvi posvetitvi, 21. novembra 1902, se je z Wisconsinsko pogodbo končala tisočdnevno vojno. V času nemirne zgodovine Kolumbije je letno posvetitev naroda Presvetemu Srcu vodil vodja države. Leta 1991 je bila po desetletjih konfliktov sprejeta nova ustava, ki je potrdila pluralistični značaj kolumbijske države; kasnejša odločba ustavnega sodišča je ugotovila, da je pravna norma, ki narekuje predsedniško posvetitev, protiustavna. Kljub temu je Cerkev v Kolumbiji nadaljevala tradicijo in vsako leto obnovila posvečenje družin in naroda na slovesni praznik Presvetega Srca Jezusovega. (https://catholicherald.co.uk/church-in-colombia-to-renew-consecration-of-country-to-the-sacred-heart-of-jesus/)Juarez, Mehika, 2013: Juarez, ki se nahaja v zvezni državi Chihuahua v severni Mehiki, je od leta 2008 do 2010 veljal za eno najnevarnejših mest na svetu zaradi nasilja trgovine z mamili in nenehnega boja za oblast ter ozemlje med karteli. Vendar pa je mesto z 1,3 milijona prebivalcev izpadlo s tega seznama zaradi občutnega zmanjšanja števila umorov, s 3.766 leta 2010 na 256 leta 2015. Leta 2013 so misijonarji odprli prvo Kapelo večnega češčenja v Juarezu. Takrat je umiralo »40 ljudi na dan, ker sta se dve mamilarski združbi borili za mesto za tihotapljenje mamil v Združene države.« Šlo je za kartela Juarez in Sinaloa, katerih nekdanji vodja Joaquín »el Chapo« Guzmán Loera je bil pred kratkim iz Mehike izročen v ZDA. Ena od »obupanih« župnij je misijonarje prosila, naj odprejo kapelo večnega češčenja, saj so bili prepričani, da »nas bo le Jezus rešil tega, le Jezus nam lahko da varnost.« Misijonarji so potrebovali le tri dni, da so ustanovili prvo kapelo večnega češčenja v Juarezu. Dva meseca po odprtju kapele nas pastor »pokliče in nam reče: Oče, odkar je bila kapela odprta, v Juarezu ni bilo nobene smrti, Že dva meseca je, odkar je kdo umrl. Postavljali smo po deset majhnih kapelic na leto,« je rekel p. Hileman. Kot da to ne bi bilo dovolj, so “takrat nameravali zapreti semenišče, ker je bilo le osem semeniščnikov, zdaj pa jih je 88. Škof mi je povedal, da so se ti semeniščniki udeležili svetih ur.«Uganda: Država, ki jo je v 20. stoletju vodilo več različnih diktatorjev. Eno najbolj razvpitih vojno raztrganih ozemelj v 80. in 90. letih. Skupina katolikov in protestantov je spoznala, da je edini način za bojevanje te bitke z duhovnimi sredstvi. Organizirali in postili so se dneve, včasih tudi po 40 dni, tudi med preganjanji. Spoznali so, da so diktatorji, kot je Joseph Koni, na določenih lokacijah žrtvovali demonom. Molili so in Bog je razkril točne lokacije in uničili so te ‘templje’. Vzpostavili so velik duhovni boj. Lahko prisluhnete 3 minutnemu pričevanju: https://www.youtube.com/watch?v=OKQjNASJ_dM |